Fason Kozmetik Üretimi - Konuş / Toplantı Aşaması
Önceki Adım
Sonraki Adım

 
Bize fason kozmetik ürün üretimi için başvurduğunuzda öncelikle isteklerinizi ve önem verdiğiniz noktalar konusunda anlaşmamız gerekiyor. Bu amaçla, diğer aşamalar öncesinde ilk yapacağımız şey sizinle samimi bir toplantı gerçekleştirmek ve üretimin tüm aşamalarında nasıl bir yol izlememiz gerekeceğine karar vermek olacak. Analiz aşamasında, istekleriniz ile tecrübemizi birleştirip izlenmesi gereken en doğru yolu bulacağız. Toplantı sonrasında neyi, nasıl yapacağımız hakkında genel bir çerçeve çizmiş olacağız.
 
Toplantı esnasında aşağıdaki sorulara yanıtlar bulacağız:

Ne tür ürünler düşünüyorsunuz?


İlk yapacağımız şey hangi kategoride, ne tarz ürünler planlıyorsunuz, bu konuda anlaşmak olacak. Planladığınız ürün kategorileri hakkında elimizdeki temel örnekleri, referansları size sunacağız ve fikirlerinizi alacağız. Tecrübemiz ile size bu konuda destek olacaksak da biliyoruz ki en önemli şey sizin tasarladığınız fikir ve konseptiniz. Ürün kategorilerini belirlerken bu tecrübemiz ile size çeşitli öneriler sunup ortak bir karara varacağız.
Fason Kozmetik Üretimi Toplantısı
 

Ürünler için belirli bir konseptiniz var mı?


Bir ürünün planlanması, tasarlanması ve üretilmesi, titizlik içeren ve profesyoneller tarafından yönetilmesi gereken bir süreçtir. Bunun nedeni, bir ürünün üretimi için birçok alanda çeşitli hazırlıklar ve işlerin yapılmasının gerekliliğidir. Üreteceğiniz ürüne göre çeşitli doğrular ve yanlışlar olabilir, bu konudaki tecrübelerimiz ile size destek olacaksak da, belirttiğimiz gibi en önemlisi sizin düşünceleriniz. Fason üretim çerçevesinde dikkat etmemizi istediğiniz tüm noktaları sizden dinleyeceğiz.
 
Ürünler için tasarladığınız belirli bir şablon olmasa dahi, tüm tasarım ve üretim aşamalarını bizim yapabileceğimizi unutmayın. Konuştuğumuz ürünler ilk ürünleriniz dahi olabilir, bu konuda gerekli tüm danışmanlık hizmetlerini bizden alabileceksiniz. Üretimin karmaşık bir işlem olduğunu bilmeniz faydalı olsa da fason üretim aşamasında sizi gereksiz detaylar ile yormayacağız. Siz ürünün özellikleri ve hitap etmesini istediğiniz kitle ile ilgili fikirlerinizi bize iletirken, izinler ve testler gibi sıkıcı ayrıntıları size yansıtmadan halledeceğiz.
 

Sunduğumuz Hizmetler


 
Ürün Tasarımı ve Sunumu

Bir ürünle ilgili tüm tasarım ve sunum aşamaları. Ürünlerin tasarlanması ve baskı için gerekli tüm grafiklerin ve teknik çizimlerin hazırlanması. Tasarım sonrasında ürünün sunumu ve onay alınması.
Formül Çalışması

Ürünün içeriğinde kullanılacak formülün, müşterinin talepleri doğrultusunda hazırlanması, numune içerik üretimi.
Ambalaj Tasarımı, Kalıp Üretimi

Üründe kullanılacak ambalajların tasarlanması, kalıp için gerekli teknik çizimlerin hazırlanması ve kendi bünyemizde gerçekleştireceğimiz kalıp üretimi.
Bakanlık İzinleri, Kalite Standardları

Üretim için gerekli tüm izinlerin alınması. Yapılacak üretim tüm aşamaları ile yasal kurallara ve çeşitli kalite standardlarına (ISO, GMP vs..) uygun olarak gerçekleştirilecektir.
Testler

Üründe kullanılacak içeriğin dermatolojik, mikrobiyolojik ve benzeri testlerinin yapılması ve gerekli sertifikaların alınması.
Üretim

Tüm hazırlık ve kalite aşamaları sonrası ürünün üretimi ve teslimi.
Fason Kozmetik Üretimi İçin Yerel Fikirler
 

Hangi pazarı hedefliyorsunuz?


Fason üretimi sadece iç pazar için değil, ihracat için de yaptırmayı düşünebilirsiniz. Gerçekleştirdiğimiz ihracatlar sonucunda kazandığımız tecrübemizi sizinle paylaşacağız. Her pazar için farklı ürünler, farklı tasarımlar, farklı esanslar geçerli olabilir. Üretimden önce hedef pazarlarınız üzerinde anlaşıp buna göre hazırlıklar yapacağız. Hangi pazarların hangi tarzda ürün ve tasarımlara uygun olduğu konusundaki tecrübemiz ile bu aşamada da size yardımcı olacağız.

Zaman aralığınız ve bütçeniz nedir?


Fason olarak ürettireceğiniz kozmetik ürünlerini piyasaya sürmeyi hedeflediğiniz zaman aralıkları ve proje için ayırdığınız bütçe üzerinde konuşup, anlaşacağız.

Aşama sonu


Toplantı aşaması tamamlanan fason üretim için, toplantı sonrasında önümüze çıkan tablo ile ilgili detaylı bir dökümantasyon ve fiyat teklifi hazırlayıp size göndereceğiz.
 
Önceki Adım
Sonraki Adım

Keyf Kimya bir İnovasyon Grup şirketidir.
Fason kozmetik üretimi öncesi toplantı ve analiz aşaması.